19. března 2018

Suverénní pečeť na fantastické druhé místo

VK Hronov – VK Choceň 3:1, 3:0

2. liga – muži: @ 17. 3. 2018

Přímý souboj o druhé místo v tabulce. Ve výhodnější pozici byl Hronov, neboť měl k dobru tříbodový náskok. Obě mužstva podávala v posledních týdnech nevyrovnané výkony. K dispozici byl opět Vaculík a domácí potřebovali před posledním výjezdem do Chvaletic udržet náskok. V sestavě tentokrát chyběl zraněný Martinec. V úvodu se skóre měnilo skokově, ale Hronov si přece jen přivlastnil před technickou pauzou náskok (8:5). Horší přihrávka překlopila vedení na stranu skvěle bránících choceňských borců (10:11). Útok vynikajícího Manycha a dobrý blok přinesly znovu tříbodový náskok (15:12). Ale výsledková houpačka pokračovala (17:17, 19.17). Přišel však v nepříjemném hronovském postavení (univerzál na hlavním kůle) těžký zásek a z 21:18 to bylo rázem i přes dva time-outy 21:23. Nejlepší hráč hostí Hudousek sice poslal své dva útoky na setbolech do zámezí, aby vzápětí úspěšně zasmečoval a vše zpečetil skvělým podáním. Zbytečně ztracený set však s Hronováky nezacloumal a po Jiránkově bombovém útoku ze servisu to bylo 10:4. Po řadě laciných chyb se však náskok začal vytrácet až se zcela rozplynul (17:17). Pak ale přece jen domácí zabrali a jejich trhák vyústil v tříbodové vedení, na které již hosté nedokázali reagovat. Do třetího dějství vstoupili choceňští poněkud rozháraně (8:2). Hosté znovu trpělivě z náskoku ukrajovali, ale před technickou pauzou domácí zažehnali rychle chmury (16:11). A když výborný hronovský blok nepustil útočníky soupeře na druhou stranu, bylo z toho jasných 19:12. Do konce sady se náskok ještě rozmnožil. Úvod čtvrtého setu byl pro změnu trochu rozpačitý z domácí strany (2:6). Výborná obrana a především blok znovu otočily skóre (8:6). A jelikož tuto činnost Hronováci nadále pilovali až k dokonalosti, tříbodový zisk byl na dohled (18:11). Přišlo chvilkové polevení (18:14), ale dvě nekompromisní Vaculíkovy smeče vrátily vše do starých kolejí (20:14). Závěr a tím i upevnění druhého místa si domácí borci v pohodě pohlídali.
Ale ani tento zisk jim nestačil a chtěli dát pečeť na skvělé umístění v soutěži již s předstihem. V odvetě nahradil na bloku Andryse Tylš. Po dobrém úvodu přišla série chyb a choceňské vedení (8:9). Hra se postupně vyrovnala, ale při podání Vaculíka přišel zlom a domácí se soupeři vzdálili na neřešitelných 17:12. Při servisu Novotného se odstup zvýšil již na 21:13 a ze zdánlivě vyrovnaného setu byla jednoznačná záležitost. Do druhého setu nahradil na smeči Vaculíka Sommer a Hronov nadále „válcoval“. Hosté několikrát chybovali a to především v útoku a tak rychle ztráceli (8:4). Manychův drtivý servis posunul skóre ještě dál a soupeř začal pomalu z palubovky jakoby odcházet. Selhávala mu přihrávka (15:8) a tak si i v tomto dějství došli pro výhru v pohodě hronovští. Na blok šel místo Tylše Hornych a než se dostal na hřiště (v zadní části jej nahradilo libero), už domácí ztráceli 0:5. Hosté totiž zatlačili na servisu a tím pádem přidali i dobrý blok. Na hřiště se vrátil Vaculík, ale na post univerzála, kde nahradil Jiránka. Ani tato změna dlouho nenesla ovoce, nápor soupeře se podařilo zastavit až za hrozivých 4:12. Pak ale začala skvělá stíhací jízda. Postupně se Hronováci přiblížili na 6ti bodový rozdíl, ale dobrý choceňský blok jim více nedovolil (9:18). Při Sommerově taktickém podání však začal znovu úřadovat tento den skvělý hronovský blok a rázem naděje žila (17:19). A v závěrečně pasáži znovu devastující domácí blok za podpory podání Hornycha a soupeřův smečař si zcela vylámal zuby. Jistota druhého, vpravdě fantastického místa v druholigové tabulce, byla zpečetěna. Hronováci si za skvělé výkony jak v těchto duelech, tak po většinu sezóny, zaslouží obdiv.