16. října 2017

Odpor pouze v prvním utkání

14. 10. 2017 # 2. liga – muži:

CETL Cargo Žďár n. Sáz. - VK Hronov 3:1 (20,21,-22,17);  3:0 (20,17,17)

Žďár je asi největším favoritem soutěže a usiluje o postup do 1. ligy, proto bylo jasné kdo je favoritem. Hosté nadále postrádali klíčového smečaře Vaculíka, navíc chyběl zraněný Manych a k dispozici nebyla tentokrát další opora Jiránek. To byly velké díry v hronovské sestavě a tak si domácí měli na oslabených hostech lehce smlsnout. V úvodu se ale papírové předpoklady nenaplňovaly, neboť hronovští vstoupili do utkání bez bázně a hany. Velmi dobrá obrana jim vynesla dvou až tříbodové vedení, které vydrželo ale jen do půli setu (11:13). Šestibodová šňůra domácích při podání kapitána Moučky nabourala hronovské naděje. Žďárští už si v koncovce žezlo z rukou nenechali vzít. I v druhé sadě se hrálo naprosto vyrovnaně, leč srdnatě bojujícím Hronovákům krůček vždy chyběl. Především absence kvalitního podání žalovala na neúčast Manycha s Jiránkem. Po vyrovnané úvodní pasáži se znovu začali prosazovat přesní domácí a postupně svůj náskok zvýšili až na bezpečných 5 bodů, což jim ke klidnému dohrání koncovky stačilo. Do třetího setu se na blok přesunul ze smeče Kubeček a na smeči jej nahradil z lavičky Sommer. A ten svým důrazem v útoku přece jen rozčeřil zdánlivě poklidné vody průběhu utkání. Hronov šel hned od začátku do mírného vedení. Žďár dokázal manko před koncovkou smazat, ale hosté nelenili a znovu si vzali vedení zpět. A když Kubeček přidal (bohužel jako jediný) kvalitu na podání, měla i do té doby strojově přesná přihrávka favorita problémy. Rychle z toho bylo vedení 19:23, které už přes závěrečný žďárský nápor dokázali hronovští přetavit v zisk sady. Těm se bohužel nepovedl vstup do sady čtvrté a několikabodovou ztrátu se nedařilo ani v dalším průběhu umazávat. A jelikož se na jejich straně začaly kupit útočné chyby, bylo rozhodnuto. Za statečný výkon v oslabené sestavě však hosté zaslouží pochvalu. Základní sestava: Martinec na nahrávce, Staník na univerzálu, Kubeček s Novotným na smeči, Andrys s Tylšem na bloku, libero Biško, střídal Sommer.

Do odvety nahradil veterána Martince na nahrávce Staník. A právě jeho preciznost při zpracování míčů na přihrávce a přípravě útoku z prvního duelu hostům výrazně chyběla. Do utkání sice vstoupili velmi důrazně, ale bohužel vyprodukovaly neuvěřitelné množství chyb v útoku, které doplnilo ještě několik „kiksů“ v mezihře. Vyrovnaný stav sice vydržel ještě po polovině sady, ale v závěru se již hosté pod tíhou svých omylů zhroutili. Úvod druhého setu byl v jejich podání doslova katastrofální a předznamenal tak další chmurné dění. Do hry šel na nahrávku zpět Martinec, ze Staníka se stal univerzál, na blok přišel Hornych, ale na dění na palubovce se bohužel pro hronovské pranic nezměnilo. A tak do třetí sady se Martinec znovu stáhl na lavičku, Staník převzal nazpět nahrávačský post. Hronováci však působili již velmi rezignovaně a tak domácím k pohodové výhře stačil jen průměrný výkon. Druhé utkání se hostům rozhodně nepovedlo. Základní sestava: Staník (nahrávka), Sommer (univerzální post), Andrys, Tylš (blok), Kubeček, Novotný (smeč), libero Biško, střídali Hornych, Sommer a Macek.