4. října 2015

Premiéra s 2 body

3. 10. 2015 # 2. liga – muži:

TJ Sokol Šlapanice u Brna - VK Hronov 3:1 (-20,8,23,14); 2:3 (17,-14,-23,22,-14)

Hronov vstoupil do sezóny v této základní sestavě: Staník na nahrávce, Jiránek na univerzálním postu, Andrys s Jaklem na bloku, Novotný a Vaculík na smeči, libero Biško. A začátek byl ovlivněn pozdním příjezdem k utkání a nedostatečným rozcvičením (7:2). V dalším průběhu první sady se ale hosté vzpamatovali, postupně převzali otěže a set dokázali s přehledem získat. V tom dalším ale došlo k totálnímu kolapsu a ani několik střídání, kdy se postupně na hřiště dostali Manych, Sommer a Tylš, nezabránilo doslova ostudné prohře. V třetí sadě si hronovští sice vybudovali slibný náskok, ale o ten v průběhu postupně přišli a tak se rozhodovalo v těsné koncovce. Ta vyzněla lépe pro skvěle bojující domácí. Tento nezdar se promítl do dalšího pokračování a hosté se již nezmohli na vážnější odpor.
Pro odvetu vypadala základní sestava hostí následovně: Staník na nahrávce, Jiránek opět na postu univerzálního hráče, Novotný s Tylšem na bloku, Vaculík s Manychem na smeči. A na světlé zítřky to rozhodně v prvním setu nevypadalo. Domácí jej jasně ovládli a svůj náskok v průběhu neustále zvyšovali až na hrozivých 11 bodů. Na začátku druhé sady trenér Houštěk přesunul Manycha na univerzální post, Novotného na smeč a na blok se vrátila zkušená dvojice Andrys, Jakl. Zemětřesení v sestavě přineslo kýžené ovoce a Hronováci se rychle od svého soupeře odpoutali a bez problémů dovedli toto dějství do vítězného konce. I třetí set vypadal pro hosty dlouho pohodově, když jejich vedení vyšplhalo až na 5:14. Tento rozdíl však bojovní domácí začali stahovat, až se v koncovce téměř rozplynul (19:23, 23:24). Klíčovou rozehru však hronovští zvládli a šli do vedení 1:2 na sety. To už byl na hřišti znovu Jiránek, po vyrovnaném úvodu další sady šli do mírného vedení hosté, ale v závěru o něj přišli a nakonec ztratili i naději na tříbodový zisk. Muselo se do rozhodujícího tie-breaku. V jeho úvodu se podařilo Hronovákům odskočit na čtyřbodový rozdíl, ale při změně stran už to bylo o pouhý bod. V dramatické přetahované byli stále nepatrně vpředu hosté, a když se jim podařil mini break na 12:14, přišly i první mečboly. Ty zůstaly nevyužity, nicméně další dvě výměny hosté „urvali“ pro sebe a připsali si tak bonusový bodík do ligové tabulky.