19. října 2015

Hronovské víkendové žně

Pátek 16. 10. 2015 # 1. liga – ženy:

VK Hronov – SK Španielka Řepy 3:1 (-17,16,19,23)

Pražský klub je nováčkem soutěže, když práva na 1.ligu odkoupil. Jeho ambice jsou ovšem poměrně vysoké, když se posílil o několik prvoligových hráček. Hronovu nadále zoufale chybí druhá blokařka, ale přece jen vyslyšela proseb P. Hušková a na tento post nakonec nastoupila. Na lavičce tentokrát po několika letech chyběl trenér Ševců (finále MR superveteránů). Zaskakovalo tak za něj duo Šolín-Houštěk. K dispozici nebyla rovněž Lipovská, Macková a nakonec po rozcvičení ani Staníková (problémy s kolenem). Základní sestava měla tudíž tuto podobu: Přibíková na nahrávce, Rinnová na postu univerzální hráčky, Ševců a Tučková na smeči, Hušková a Kukrálová na bloku, libero Fulková. A první set potvrdil předzápasové prognózy, když hostující hráčky využily domácí nejistoty na servisu a na příjmu a zcela suverénně potvrzovali roli favorita. Po jednoznačně ztracené první sadě se však hronovská děvčata neuvěřitelně zvedla a díky zlepšenému servisu a důrazu v útoku zcela soupeřovu hru rozvrátila. Ve vyrovnané třetí sadě byly dlouho vpředu mírně pražské hráčky, ale při kvalitní „plachtě“ vynikající Ševců jejich naděje vzaly rychle za své (22:18). V koncovce již domácí žádné drama nepovolily. Ve čtvrtém setu pokračoval souboj servisů a přihrávek. Důsledkem byly velké zvraty ve skóre, když nejprve Hronovu nepomohlo ke klidu ani vedení 14:10 a 18:15. Při servisu Bízkové se do dvoubodového vedení po velkých problémech domácí přihrávky dostaly Řepy. Ale Hronovačky díky obrovské bojovnosti dokázaly skóre znovu srovnat a v napínavém dramatickém závěru strhnou definitivně vítězství na svoji stranu. Perně vydřené 3 body zůstaly doma.

Sobota 17. 10. 2015 # 1. liga – ženy:

VK Hronov – SK Španielka Řepy 3:1 (19,19,-18,22)

Do odvety vstoupily hronovské hráčky sice ve stejné sestavě jako v pátek, ale podstatně lépe. Poslouchal je servis a bojovnost byla na patřičné úrovni, takže dobře organizovaný a důrazný soupeř si nedokázal vypracovat sebemenší náskok. Naopak domácím se podařilo postupně vybudovat v druhé polovině prvního dějství několikabodový náskok, jenž jim zajistil klid pro úspěšné dohrání setu. Vstup do toho druhého se při těžkém podání Vaňkové vůbec nezdařil (0:6). Nicméně obětavě bojující Hronovačky se z tohoto nezdaru rychle otřepaly a manko začaly nemilosrdně likvidovat. Při servisu výborné nahrávačky Přibíkové bylo skóre srovnáno. Hosté dokázaly držet krok do stavu 16:16, pak se ovšem jejich produkce zcela zhroutila a 7mi bodová šňůra při podání Ševců jim vzala definitivně vítr z plachet v druhém setu. Bojovné hostující hráčky se však rozhodně nehodlaly vzdát a odjet z horké hronovské půdy s prázdnou. Domácí sice ještě vedly 13:10, ale při nepříjemném servisu kapitánky Toncarové jejich přihrávka i útok totálně zkolabovaly (13:17). Tento obrat na hosty zapůsobil blahodárně a dovedl je k několika neuvěřitelným zákrokům v obraně, kdy dokázaly poprvé a naposled zpacifikovat i zničující útok Ševců. Ani v úvodu čtvrté sady to s domácími nevypadalo dobře (1:4, 2:5), ale přece jen se podařilo rychle srovnat krok i bodový stav. Hronov byl na chvíli o tři bodu vpředu, ale toto vedení mělo jepičí život. Především důraz v útoku a neomylné útoky Ševců však před koncovkou poslaly Řepy téměř do kolen (21:17, 23:20). V hektickém závěru se podařilo proměnit druhý mečbol díky ataku vynikající Tučkové. Poměrně překvapivé zisky budiž povzbuzením do dalších nelehkých prvoligových bojů. Hronovská děvčata zaslouží absolutorium za vynikající zvládnutí pro ně nestandardní situace, kdy po několika letech musela absolvovat utkání bez svého trenéra. Ten se stal se Slavii Hradec Králové mistrem republiky v kategorii superveteránů. Gratulujeme!

17. 10. 2015 # 2. liga – muži:

VK Hronov – Sokol Česká Třebová II 3:0 (18,21,20); 3:0 (16,19,21)

Hostům se start do nového ročníku nepodařil a v přechozích 4 utkáních nezískali ani jediný set. Ale v dobré paměti byla ještě jejich překvapivá výhra v Hronově z loňské sezóny. Hlavním imperativem tedy bylo soupeře nepodcenit. Domácí totiž ze dvou výjezdů za svými soupeři vytěžili 8 bodů a chtěli tento import potvrdit. Na hřiště šla tato sestava: Staník na nahrávce, Jiránek na postu univerzálního hráče, Novotný a Vaculík na smeč, Andrys s Jaklem na blok, libero Biško. A po celý den nebylo pochyb o tom, kdo bude v těchto duelech úspěšný. V hronovských barvách se na hřišti postupně vystřídalo všech 12 hráčů včetně navrátivšího se veterána Martince. Kvalitní domácí produkci bohužel sledovala opět jen hrstka diváků. Domácí tak zakotvili v horních patrech tabulky, nicméně v dalším průběhu je čekají velmi těžká utkání. Především moravské týmy prověří kvality hronovského týmu.

17. 10. 2015 # KP I – ženy:

Sokol Hradec Králové - VK Hronov B 1:3 (-22,-23,19,-18); 1:3 (-22,21,-21,-17)

Sobota – 24. 10. 2015

VK Hronov – Sokol Mnichovo Hradiště 1. liga – junioři - začátek prvního utkání v 10 hod., začátek druhého dle dohody soupeřů v hale ZŠ Hronov