15. listopadu 2018

Heroické výkony oslabeného Hronova

VK Hronov – KP Brno B 3:1, 3:1

1. liga ženy @ 9. a 10. 11. 2018

Premiéra v nádherně rekonstruované hale se vyvedla na výbornou. Dlouho nevídaná návštěva zaplnila nové hlediště a utkání se tak hrálo ve fantastické atmosféře. Hronov se tentokrát musel obejít bez služeb nemocné nahrávačky Hořínkové. Začátek byl pro domácí naprosto šokující, když servisy kapitánky Vondrákové a Koulisiani posunuly skóre na hrozivých 2:10. Tomu se však vzepřela domácí Hnízdilová a předvedla neskutečné představení na servisu (6:10). Hronov se tím vzpamatoval a začal na mladé a vysoké soupeřky nepříjemně tlačit. Při podání Novotné se šlo dokonce do vedení a závěr sady byl znovu servisovým koncertem Hnízdilové, zaplněná hala aplaudovala. Úvod druhého setu byl kopií toho prvního, Brňanky znovu zatlačily na podání a domácí hrubě zaostávaly (3:8). Hronovačky však nesložily zbraně a rychle začaly dotahovat. V půli sady však přišel obrovský šok, když se za stavu 12:13 zranila opora Jana Ševců. Na její post musela v té chvíli alternovat její sestra povoláním blokařka Pavlína. Ani tato událost však domácí bojovnice nesrazila do kolen a dál držely se soupeřem krok. V koncovce zabrala na podání Novotná a ač se nadějný náskok postupně rozplýval, závěrečny drtivý útok skvělé Kukrálové znamenal dvousetový náskok a bod do tabulky. Třetí sada však přinesla naprostý kolaps, na hřišti zcela jasně dominovaly hosté. Domácí se nezmohly na žádný odpor a skóre bylo přímo drtivé. Snad nikdo z přítomných diváků v těchto chvílích nevěřil v hronovské zmrtvýchvstání. Nicméně na začátku čtvrté sady domácí srovnaly se soupeřem krok a hrálo se dlouho vyrovnaně. Bohužel v klíčových fázích setu Hronovu zcela odešlo podání, nicméně maximální bojovností se dařilo držet vyrovnaný stav. Servis se ovšem vrátil do ruky Novotné a ta napáchala v řadách hostí doslova katastrofu (22:19). Brňanky však nerezignovaly a rychle otočily kolem dějin (22:24). Zdálo se, že se nad hronovskými děvčaty smráká. Následoval ale skvělý blok a v koncovce před bouřlivě povzbuzujícím domácím publikem hostující útočnice neunesly tíhu odpovědnosti a zcela selhaly. V hronovské hale mohl tak propuknout obrovský jásot. Velký obdiv patří hronovským lvicím za to jak se dokázaly popasovat s takřka beznadějnou situací po zranění Jany Ševců. Absolutorium rovněž zaslouží skvělé publikum.

Do odvety ještě nemohla nastoupit se zraněním laborující nejlepší hráčka Jana Ševců a tak byla narychlo na soupisku dopsána žákyně Gerčáková. Domácí děvčata po tradičně horším úvodu znovu překvapivě srovnala krok a nejen to. V přechodu do koncovky se podařilo chybující Brňanky trestat a získat minimální náskok. Ten se podařilo dobrým útokem přetavit v zisk první sady. I v té druhé to vypadalo zprvu zle (2:9). Ale Pavlína Ševců zatlačila na podání a náskok hostí se rychle „scvrkl (7:9). V půli setu Hronov dokonce na chvíli nakoukl do vedení, aby se následně skóre několikrát přelilo z jedné strany na druhou. Skvělé podání Hnízdilové vyneslo domácím nadějné vedení 23:21, ale v koncovce došel střelný prach a bylo setově srovnáno. Zdálo se, že zbytek utkání již proběhne dle papírových předpokladů, když se při podání nejlepší brněnské hráčky Pavlíkové zrodil již tradiční náskok soupeře (1:7). Ale vše probíhalo i nadále v zaběhnutých kolejích a záhy bylo srovnáno. A nejen to, nejprve smrtící plachta výborné Vítové překlopila misky vah na hronovskou stranu, aby následující podání Pavlíny Ševců poslalo hostující přihrávku do kolen (22:14). Domácí si pak již v pohodě dokráčely pro další bod do tabulky a jistotu 3.místa. Ale to jim rozhodně nestačilo, nicméně úvod byl stejný jako celý víkend (0:6). Naštěstí ani další pokračování se neodchýlilo od zajetých zvyklostí a rychle bylo srovnáno. Hronovačky mírně polevily na servisu a tak byly nuceny horko těžko stíhat své soupeřky. Ty se však dopouštěly řady chyb a tak se domácí na chvíli dostaly dokonce do vedení. To však vzalo rychle za své a za stavu 20:23 se zdálo, že pokračování v tie-breaku je nevyhnutelné. Hronovu se však podařilo získat další výměnu pro sebe a na podání přišla kapitánka Kukrálová. Ta se opět prezentovala jako žena železných nervů a svým podáním zcela zdevastovala brněnskou přihrávku. Skvělý obrat v závěru potvrdila na síti Pavlína Ševců. Hronovačky byly tak za svůj skvělý výkon odměněny plným a naprosto nečekaným bodovým ziskem, který je posunul na 3. příčku tabulky. Absolutorium zaslouží všechny hráčky, které se skvěle vypořádaly s absencí Jany Ševců. Vyzdvihnout je potřeba výkon smečařek Hejzlarové a Vítové.