21. října 2018

Promarněná šance

VK Hronov – Sokol Dobřichovice 1:3, 2:3

1. liga – ženy @ 19. a 20. 10. 2018

Hronovská hala není dosud po rekonstrukci v provozu a tak se hrálo v náchodském azylu. Přicestoval vedoucí celek tabulky navíc s čerstvým skalpem extraligového KP Brno v osmifinále českého poháru. A příliš velký respekt domácích proti favoritovi poznamenal první utkání. Hronovačky se zle potýkaly s kvalitním servisem soupeřek a naopak jejich podání zdaleka takové problémy nepůsobilo. První a dlouho i druhá sada byly dlouho naprosto jednoznačné. Až podání Kukrálové přivedlo v závěru druhého setu domácí na dohled (22:24), ale jednalo se o finiš pozdní. A hronovské probuzení pokračovalo a když znovu přitlačila na podání Kukrálová, bylo z toho poměrně jasné vedení 10:2. To sice zkušený soupeř krůček po krůčku stahoval, ale koncovku si „domácí“ pohlídaly. Čtvrtou sadu rozhodl doslovný rozklad hronovské přihrávky (3:16). V závěru se podařilo jen upravit stav na přijatelnější rozdíl. Proti herně neoblíbenému soupeři zcela chyběla přesnost na přihrávce a bojovnost také nebyla na potřebné výši. Výsledek byl pro Hronov ještě poměrně lichotivý.
V odvetě se hrálo zcela jiné utkání. Hronovská děvčata nastoupila jako vyměněná a od začátku udávala tón utkání. Bohužel v první sadě ani jasné vedení 19:11 na výhru nestačilo. Černá série, kdy na palubovce vládla dobřichovická obrana, zcela obrátila kolem dějin. Hostující hráčky v té době dokázaly ubránit jinak vynikající Janu Ševců. Nedeprimované Hronovačky se po vyrovnaném úvodu setu v dalším průběhu dostaly do vedení 23:19. Ani to málem nestačilo, ale hostům se přece jen další obrat dokonat nepodařilo. A v třetím setu znovu Hronov začal válcovat. Skvěle se v útoku dařilo na netypické pozici blokařky Vítové, ta k tomu přidávala i skvělé zákroky v obraně a na smeči suverénně vládla Jana Ševců. Dobřichovice se naopak zle trápily (12:3). Rychle ale nabraly dech a záhy byly na dohled (14:10). Pak ovšem Hronov znovu zatopil pod kotlem a dovedl sadu k prvnímu víkendovému bodu. Od začátku čtvrtého setu však domácí pro změnu marně stíhaly náskok svých soupeřek. V závěru se však podařila hronovská mobilizace a přišlo vyrovnání na 21:21. Následovala trochu zbytečná chyba v obraně a Dobřichovice už taktovku nepustily. Šlo se do tie-breaku, kde se vedení v úvodu několikrát přelilo, aby před změnou stran nabral vítr do plachet Hronov (8:5). Především díky skvělé obraně a neomylné Janě Ševců na útoku náskok vzrostl až na 13:7. Následoval bohužel hořký konec. Opora Ševců se dostala do zadní řady a na síti se přestalo dařit. Hostující obrana byla v té době skálopevná a téměř nedostižný náskok se začal rozplývat. Po třech útocích do zámezí přišel první mečbol hostí. Ten ještě hronovský blok odvrátil, ale v závěru opět nedůraz v útoku znamenal zmar. Kolaps v koncovce je černou kaňkou na jinak vynikajícím výkonu hronovských děvčat.