6. února 2017

Plný zisk s přehledem

Sobota 4. 2. 2017 # 2. liga – muži:

VK Hronov – Energetik Chvaletice 3:1 (19,-16,17,18); 3:1 (-25,15,15,16)

Chvaletický nováček se zatím úspěšně drží s bezpečným odstupem nad sestupovými vodami, domácí plují v klidu na 4. příčce. A tu si chtěli také plným bodovým ziskem upevnit. Nicméně v jejich kádru zely poměrně citelné mezery – chyběli Novotný, Sommer a Staník, do sestavy se však po delší herní pauze vrátil Milan Pelda. Základ postavil trenér Houštěk takto: Martinec na nahrávce, Jiránek na univerzálu, Manych s Vaculíkem na smeči, Jaklem s Tylšem na bloku, libero Pelda. Poněkud neurovnaný úvodu z obou stran způsobil, že se nikdo nedokázal vzdálit na větší bodový rozdíl. Do svých rukou však v polovině sady vzal vše Jiránek a po dvou skvělých útocích přidal kreaci na servisu, která definitivně vzala hostům vítr z plachet. V druhé sadě však přišel nečekaný hronovský kolaps a poměrně nevýrazní hosté si připsali pohodovou výhru. Ježek v průběhu neúspěšného druhého dějství nahradil na nahrávce Martince. Úvod třetího setu se hrálo znovu vyrovnaně, ale v jeho druhém poločase domácí sešlápli plynový pedál a zcela jasně od svého soupeře odskočili. Pohodová výhra však neměla žádný vliv na dění ve čtvrté sadě. I v ní se hrálo dlouho vyrovnaně, kdy domácí několikrát ztratily nadějné vedení. Za nerozhodného stavu 17:17 však znovu Jiránkův servis naklonil misky vah na domácí stranu. ˇVše dokonal v závěrečné pasáži vynikajícím podáním Manych.
Do druhého utkání nahradil na bloku Andrys Tylše a na nahrávku se vrátil Martinec. Hronovští se těžko po obědě rozjížděli a tak se hrálo navýsost vyrovnaně. Koncovku ale nečekaně, nicméně zaslouženě ovládli bojovní chvaletičtí. Jak se později ukázalo, byla to z jejich strany labutí píseň. Do hry se vrátil Tylš (místo Jakla) a domácí již žádné komplikace nepřipustili. Hosté dokázali držet krok pouze v úvodech setů, pak se však již plně projevila kvalita hronovského kádru. Očekávaný plný bodový zisk způsobil, že náskok na 4.příčce tabulky je před nadcházejícími těžkými duely již 10ti bodový.