15. listopadu 2018

Dvě vítězství v nové hale

VK HRONOV - Volejbal MODŘANY 3:1, 3:0

2. liga muži @ 10. 11. 2018

K prvním zápasům v nově zrekonstruované hale jsme nastupovali s kádrem redukovaným zdravotními problémy. Modřany nás hodně trápily dobrým podáním a živelným, bojovným volejbalem. Přes dramatické zvraty jsme oba zápasy dovedli k vítěznému konci a upevnili si lichotivou pozici na horních místech ligové tabulky.

1. liga ženy @ 9. a 10. 11. 2018

Premiéra v nádherně rekonstruované hale se vyvedla na výbornou. Dlouho nevídaná návštěva zaplnila nové hlediště a utkání se tak hrálo ve fantastické atmosféře. Hronov se tentokrát musel obejít bez služeb nemocné nahrávačky Hořínkové. Začátek byl pro domácí naprosto šokující, když servisy kapitánky Vondrákové a Koulisiani posunuly skóre na hrozivých 2:10. Tomu se však vzepřela domácí Hnízdilová a předvedla neskutečné představení na servisu (6:10). Hronov se tím vzpamatoval a začal na mladé a vysoké soupeřky nepříjemně tlačit. Při podání Novotné se šlo dokonce do vedení a závěr sady byl znovu servisovým koncertem Hnízdilové, zaplněná hala aplaudovala. Úvod druhého setu byl kopií toho prvního, Brňanky znovu zatlačily na podání a domácí hrubě zaostávaly (3:8). Hronovačky však nesložily zbraně a rychle začaly dotahovat. V půli sady však přišel obrovský šok, když se za stavu 12:13 zranila opora Jana Ševců. Na její post musela v té chvíli alternovat její sestra povoláním blokařka Pavlína. Ani tato událost však domácí bojovnice nesrazila do kolen a dál držely se soupeřem krok. V koncovce zabrala na podání Novotná a ač se nadějný náskok postupně rozplýval, závěrečny drtivý útok skvělé Kukrálové znamenal dvousetový náskok a bod do tabulky. Třetí sada však přinesla naprostý kolaps, na hřišti zcela jasně dominovaly hosté. Domácí se nezmohly na žádný odpor a skóre bylo přímo drtivé. Snad nikdo z přítomných diváků v těchto chvílích nevěřil v hronovské zmrtvýchvstání. Nicméně na začátku čtvrté sady domácí srovnaly se soupeřem krok a hrálo se dlouho vyrovnaně. Bohužel v klíčových fázích setu Hronovu zcela odešlo podání, nicméně maximální bojovností se dařilo držet vyrovnaný stav. Servis se ovšem vrátil do ruky Novotné a ta napáchala v řadách hostí doslova katastrofu (22:19). Brňanky však nerezignovaly a rychle otočily kolem dějin (22:24). Zdálo se, že se nad hronovskými děvčaty smráká. Následoval ale skvělý blok a v koncovce před bouřlivě povzbuzujícím domácím publikem hostující útočnice neunesly tíhu odpovědnosti a zcela selhaly. V hronovské hale mohl tak propuknout obrovský jásot. Velký obdiv patří hronovským lvicím za to jak se dokázaly popasovat s takřka beznadějnou situací po zranění Jany Ševců. Absolutorium rovněž zaslouží skvělé publikum.

Do odvety ještě nemohla nastoupit se zraněním laborující nejlepší hráčka Jana Ševců a tak byla narychlo na soupisku dopsána žákyně Gerčáková. Domácí děvčata po tradičně horším úvodu znovu překvapivě srovnala krok a nejen to. V přechodu do koncovky se podařilo chybující Brňanky trestat a získat minimální náskok. Ten se podařilo dobrým útokem přetavit v zisk první sady. I v té druhé to vypadalo zprvu zle (2:9). Ale Pavlína Ševců zatlačila na podání a náskok hostí se rychle „scvrkl (7:9). V půli setu Hronov dokonce na chvíli nakoukl do vedení, aby se následně skóre několikrát přelilo z jedné strany na druhou. Skvělé podání Hnízdilové vyneslo domácím nadějné vedení 23:21, ale v koncovce došel střelný prach a bylo setově srovnáno. Zdálo se, že zbytek utkání již proběhne dle papírových předpokladů, když se při podání nejlepší brněnské hráčky Pavlíkové zrodil již tradiční náskok soupeře (1:7). Ale vše probíhalo i nadále v zaběhnutých kolejích a záhy bylo srovnáno. A nejen to, nejprve smrtící plachta výborné Vítové překlopila misky vah na hronovskou stranu, aby následující podání Pavlíny Ševců poslalo hostující přihrávku do kolen (22:14). Domácí si pak již v pohodě dokráčely pro další bod do tabulky a jistotu 3.místa. Ale to jim rozhodně nestačilo, nicméně úvod byl stejný jako celý víkend (0:6). Naštěstí ani další pokračování se neodchýlilo od zajetých zvyklostí a rychle bylo srovnáno. Hronovačky mírně polevily na servisu a tak byly nuceny horko těžko stíhat své soupeřky. Ty se však dopouštěly řady chyb a tak se domácí na chvíli dostaly dokonce do vedení. To však vzalo rychle za své a za stavu 20:23 se zdálo, že pokračování v tie-breaku je nevyhnutelné. Hronovu se však podařilo získat další výměnu pro sebe a na podání přišla kapitánka Kukrálová. Ta se opět prezentovala jako žena železných nervů a svým podáním zcela zdevastovala brněnskou přihrávku. Skvělý obrat v závěru potvrdila na síti Pavlína Ševců. Hronovačky byly tak za svůj skvělý výkon odměněny plným a naprosto nečekaným bodovým ziskem, který je posunul na 3. příčku tabulky. Absolutorium zaslouží všechny hráčky, které se skvěle vypořádaly s absencí Jany Ševců. Vyzdvihnout je potřeba výkon smečařek Hejzlarové a Vítové.

Podzimní brigáda 2018

Podzimní brigáda na přípravu hřiště na zimní spánek proběhne v sobotu (svátek!) 17. 11. 2018 od 14:00 hod.

Je potřeba splnit tyto uvedené úkoly.
  • Uklidit střechu boudy od listí.
  • Uklidit lavičky
  • Sundat a uklidit ochranné sítě a umpiry.
  • Shrabání a úklid listí z celého areálu.
Nezapomeňte si přinést potřebné nářadí.

4. listopadu 2018

Překvapivý zisk

Tatran Střešovice - VK Hronov 3:1, 2:3

2. liga ženy @ 2. a 3. 11. 2018

Již třetí „venkovní“ utkání pro hronovské ženy. Domácí společně s Dobřichovicemi okupovaly čelo tabulky bez jediné porážky. Karty byly rozdány jasně a hosté mohly pouze překvapit. A utkání rozehrály velmi dobře, když s favoritem držely krok do stavu 15:15. Pak ale přišla 5ti bodová šňůra Střešovic a zdálo se být o zisku první sady rozhodnuto. Podobný kousek se však podařil Hronovačkám v koncovce a ze stavu 23:19 dokázaly dovést tuto pasáž k překvapivému konci (23:25). Výrazně ke zvratu přispěla skvělým servisem kapitánka Kukrálová. I v druhém setu byl neustále vpředu soupeř, ale obětavě bojující hostující děvčata stáhla na 21:20. Domácí ale rychle zareagovaly a jejich odskočení na 24:21 bylo rozhodující. Stejné noty byly rozdány i do sady třetí. Opět náskok Střešovic, který se podařilo Hronovu stáhnout na 14:13, ale dál už dominovaly domácí. Čtvrtá sada již byla jednoznačnou záležitostí lépe podávajících Střešovic, když hostům silně „kulhala“ přihrávka. Celkové měl hronovský výkon dobré parametry, ale bohužel klesající tendenci.

Kdo očekával, že v odvetě to bude pro domácí snadnější, ten se mýlil. Hronov vstoupil do utkání velmi dobře a přidal proti pátečnímu duelu na podání. Bylo z toho po celý průběh sady několikabodové vedení, které domácí dokázaly pouze několikrát zkorigovat. Skóre dospělo k setbolům za stavu 20:24, ale závěr hosté nezvládly. Zahájila to neproměněná příležitost na útoku a následně 3 chyby na přihrávce vyšperkované pro změnu chybou na nahrávce poslaly nečekaně Střešovice do sedla a téměř vyhraný set byl ztracen. Hronovačky se však nenechaly deprimovat a po vyrovnaném úvodu druhé sady šly znovu do vedení, které postupně narostlo na 19:23. A tentokrát s koncovkou problémy nebyly. Další set se podobal tomu předchozímu jako vejce vejci. Do poloviny vyrovnaný, aby následně Hronov při podání dobře hrající smečařky Hejzlarové unikl na 10:14. A přes drobné výkyvy ve hře i skóre se podařilo znovu závěr sady zvládnout a připsat si tak na své konto první bodík do tabulky. Úvod čtvrtého setu byl však podivuhodný a zaváněl zápisem do knihy rekordů (11:0). Hosté se přece jen po této šokující šňůře otřepaly a zbytek sady odehrály důstojně. V tie-breaku se nejprve skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nadějné vedení 8:10 ještě domácí rychle vymazaly, ale po další úspěšné výměně přišla se svou dlouhou plachtou z podání Vítová a se Střešovicemi to šlo z kopce (10:13). Hronov si už překvapivou výhru nenechal vzít a mohlo se tak slavit. Není žádnou novinkou, že vynikající výkon podala Jana Ševců, výborně ji na smeči sekundovala Hejzlarová. Na středu sítě dominovaly Kukrálová s Vítovou.