18. března 2019

Z Plzně s prázdnou

Lokomotiva Plzeň – VK Hronov 3:0, 3:0

1. liga ženy – 15. a 16. 3. 2019

Další dlouhý zájezd a páteční termín řádně pročistil hronovskou sestavu. Z pracovních důvodů chyběla nahrávačka Novotná, ze studijních P. Ševců a Macková.  A tak bylo k dispozici znovu pouze 7 hráček včetně žákyně Gerčákové. Plzeň již v Hronově ukázala svoji sílu a hostující děvčata si to zřejmě dobře pamatovala. Ta tam byla jejich velká bojovnost a enormní úsilí z domácích duelů s VK České Budějovice. Od začátku to byl spíše odevzdaný výkon, nicméně domácí se rozjížděly pomalu a tak chvíli bylo skóre vyrovnané. To se ale už nedá říci o druhé polovině první sady, která vyzněla jasně pro Lokomotivu. Ta si i v průběhu druhé sady udržovala mírný náskok, který však děvčata poněkud ukolébal. Po sérii chyb domácích smečařek se Hronov dostal nečekaně k setbolu. Přišel úder plzeňské smečařky po lajně, který se zdál býti v zámezí, ale rozhodčí to viděli jinak. V následných výměnách se hosté nedokázaly prosadit a tak klid z vedení 2:0 se přesunul na plzeňské ruce. Do třetí sady dostala na bloku příležitost mladá Gerčáková. Hronov však už po nepodařené koncovce rezignoval a tak dominance Plzeňanek byla až příliš velká.
Ani v odvetě se hosté nedokázaly probudit a alespoň částečně v klidu hrajícího soupeře potrápit. První dějství bylo vyrovnané do stavu 6:5, pak přišla chyba v komunikaci na hronovské straně a záhy z toho vzešla série 8mi domácích bodů. Tím byla tajenka prvního setu dosti brzy vyřešena. Odlišně se vyvíjel set druhý, když Hronov držel krok nejen do 5:5, ale při nepříjemné skákané „plachtě“ z podání Ševců se hosté dostaly do nadějného vedení 7:12. Místo pohody ale následovaly další série nezdarů na hronovské straně a tak výhoda vyústila záhy v naprostou beznaděj (23:16). V závěru hosté pouze drobně korigovaly. Do třetího setu opět dostala herní příležitost Gerčáková a do poloviny se Hronov držel (12:12). Pak ale přišly další beznadějné negativní série a tak se domácí hráčky mohly v klidu těšit z dalšího poměrně snadného plného bodového zisku. Je škoda, že Hronovačky po nadějných a bojovných výkonech z minulého kola pojaly zájezd do Plzně spíše v duchu Coubertinovského hesla „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Větší bojovnost a herní zaujetí by určitě slušely.