4. listopadu 2018

Překvapivý zisk

Tatran Střešovice - VK Hronov 3:1, 2:3

2. liga ženy @ 2. a 3. 11. 2018

Již třetí „venkovní“ utkání pro hronovské ženy. Domácí společně s Dobřichovicemi okupovaly čelo tabulky bez jediné porážky. Karty byly rozdány jasně a hosté mohly pouze překvapit. A utkání rozehrály velmi dobře, když s favoritem držely krok do stavu 15:15. Pak ale přišla 5ti bodová šňůra Střešovic a zdálo se být o zisku první sady rozhodnuto. Podobný kousek se však podařil Hronovačkám v koncovce a ze stavu 23:19 dokázaly dovést tuto pasáž k překvapivému konci (23:25). Výrazně ke zvratu přispěla skvělým servisem kapitánka Kukrálová. I v druhém setu byl neustále vpředu soupeř, ale obětavě bojující hostující děvčata stáhla na 21:20. Domácí ale rychle zareagovaly a jejich odskočení na 24:21 bylo rozhodující. Stejné noty byly rozdány i do sady třetí. Opět náskok Střešovic, který se podařilo Hronovu stáhnout na 14:13, ale dál už dominovaly domácí. Čtvrtá sada již byla jednoznačnou záležitostí lépe podávajících Střešovic, když hostům silně „kulhala“ přihrávka. Celkové měl hronovský výkon dobré parametry, ale bohužel klesající tendenci.

Kdo očekával, že v odvetě to bude pro domácí snadnější, ten se mýlil. Hronov vstoupil do utkání velmi dobře a přidal proti pátečnímu duelu na podání. Bylo z toho po celý průběh sady několikabodové vedení, které domácí dokázaly pouze několikrát zkorigovat. Skóre dospělo k setbolům za stavu 20:24, ale závěr hosté nezvládly. Zahájila to neproměněná příležitost na útoku a následně 3 chyby na přihrávce vyšperkované pro změnu chybou na nahrávce poslaly nečekaně Střešovice do sedla a téměř vyhraný set byl ztracen. Hronovačky se však nenechaly deprimovat a po vyrovnaném úvodu druhé sady šly znovu do vedení, které postupně narostlo na 19:23. A tentokrát s koncovkou problémy nebyly. Další set se podobal tomu předchozímu jako vejce vejci. Do poloviny vyrovnaný, aby následně Hronov při podání dobře hrající smečařky Hejzlarové unikl na 10:14. A přes drobné výkyvy ve hře i skóre se podařilo znovu závěr sady zvládnout a připsat si tak na své konto první bodík do tabulky. Úvod čtvrtého setu byl však podivuhodný a zaváněl zápisem do knihy rekordů (11:0). Hosté se přece jen po této šokující šňůře otřepaly a zbytek sady odehrály důstojně. V tie-breaku se nejprve skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nadějné vedení 8:10 ještě domácí rychle vymazaly, ale po další úspěšné výměně přišla se svou dlouhou plachtou z podání Vítová a se Střešovicemi to šlo z kopce (10:13). Hronov si už překvapivou výhru nenechal vzít a mohlo se tak slavit. Není žádnou novinkou, že vynikající výkon podala Jana Ševců, výborně ji na smeči sekundovala Hejzlarová. Na středu sítě dominovaly Kukrálová s Vítovou.