22. března 2015

Vítězná pečeť na vynikající druhou polovinu

21. 3. 2015 # 2. liga – muži:

Sokol Malšovice - VK Hronov 2:3 (19,21,-19,-24,-13); 1:3 (20,-17,-16,-16)

Rozlučkové utkání čekalo na hronovské hráče v Hradci Králové, kde se popasovali s tradičním soupeřem - Sokolem Malšovice. Hosté mohli ještě vylepšit své 5. místo o 1 příčku, naopak domácím šlo o holý druholigový život. Jedině 2 výhry za plný počet bodů jim zajišťovaly možnost bojovat o setrvání v soutěži v kvalifikaci. Hronovští, kterým chyběl Jiránek, nastoupili v této základní sestavě: Martinec na nahrávce, Novotný a Vaculík na smeči, Jakl s Tylšem na bloku, Staník na postu univerzálního hráče, libero Biško. Úvod byl trochu rozpačitý až laxní ze strany hostů, nicméně ještě v první polovině sady to na nepatrné vedení stačilo. Pak ale toto menší zaujetí pro hru domácí, posílení o několik hostů z hradecké Slavie, začali trestat a koncovka vyzněla jasně v jejich prospěch. Do druhého setu si posty proměnili Staník s Novotný, ale na poměru sil na hřišti se toho moc nezměnilo. Povzbuzení malšovičtí dál živili svoji záchranářskou naději a byli bojovnější v porovnání s poněkud profesorským hronovským projevem. Výsledkem bylo vedení domácích 2:0 na sety a změny v sestavě hostů. Na nahrávku putoval Pelda, Novotný hrající s bolavým kolenem pokračoval dalším přesunem, tentokrát na blok, kde nahradil Tylše a na smeč nastoupil Sommer. A Pelda se Sommerem pozvedli svými výkony uvadající hronovské ambice. V třetí sadě si  hosté vedení pohlídali a dovedli ji do zdárného konce. V té čtvrté však měli navrch Malšovice a v koncovce při skóre 23:19 již sahali po potřebných 3 bodech. Ty jim však v dramatickém závěru doslova utekly mezi prsty a boj pokračoval v rozhodujícím tie-breaku. Do něj vstoupili znovu lépe domácí, ale jejich rychlé vedení 3:0 vzalo do změny stran za své. Hronováci si po ní dokonce výbornou obranou vypracovali dvoubodový náskok, který v závěrečné přetahované dokázali udržet, když jim k tomu pomohlo i zkažené podání domácího hráče při druhém mečbolu za stavu 13:14.

Do odvety nastoupila v hostujících dresech velmi podobná sestava té, která úspěšně ukončila první utkání. Jedinou změnou bylo nasazení Tylše na blok místo Jakla. A první set ještě byla na hronovských hráčích znát „obědová“ přestávka. Působili poněkud malátným dojmem, a přestože domácí svojí produkcí za tou dopolední zaostávali, přece jen získali toto dějství pro sebe. Od druhé sady však hosté oprášili svoji kvalitu a své soupeře začali zdárně přehrávat. Stejně tak tomu bylo i v dalších dvou sadách a v koncovce té čtvrté se za jasného vedení dostalo i na rekonvalescenta Andryse. Hronov se tak dvěma výhrami posunul na konečnou 4.příčku a s naprosto stejnou bilancí výher a porážek téměř vyrovnal své loňské umístění (3.). Za výkony v druhé polovině soutěže patří hronovským mužům absolutorium a jejich bilance v této části je ze všech družstev nejlepší. Udělali tak výbornou tečku za další veleúspěšnou sezónou hronovského oddílu. Již nyní se věrní příznivci mohou těšit na tu další. Děkujeme jim za jejich přízeň.