1. října 2018

Dva vítězné tiebreaky

TJ Slavia Hradec Králové – VK Hronov 2:3 (-17,19,16,-19,-12)

1. liga – ženy @ pátek 28. 9. 2018

Hronovské ženy potýkající se s velmi úzkým hráčským kádrem (K. Vítová se vrátila zpět z hostování do Č. Kostelce, Hušková se potýká se zraněním) odjely k prvnímu utkání hned k rivalským derby v hale Slavie Hradec Králové. Vyhlídky nebyly zrovna nejlepší, neboť kromě katastrofálně úzkého kádru byla tréninková morálka slabá. Nicméně Hronovačky se opět projevily jako bojovné lvice. Hned v první sadě přitlačily na servisu, v čemž dominovala výborně hrající Hejzlarová a s přehledem toto dějství získaly na svoji stranu. Bohužel v druhém setu bylo vše naruby a na podání dominovaly domácí hráčky a s přihrávkou se pro změnu potýkali hosté. Do třetího setu vstoupil lépe Hronov, ale postupem času se znovu prosadila kvalita na podání Slávistek. Ty si poměrně s přehledem připsaly další sadu na svoje konto a stejně pokračovaly i v úvodu čtvrtého setu (6:0). Hronovačky se však nevzdaly a postupně z náskoku soupeřek ukrajovaly, až z něj nezbylo nic. V koncovce se podařilo odskočit na tříbodový rozdíl a tak se šlo do již v Hradci při těchto utkáních tradičního tie-breaku. V něm dlouho jasně dominovaly hronovské hráčky (7:13), aby v závěru došlo na velké drama. Za stavu 11:13 se však v již téměř kritické situaci podařilo Hejzlarové vytlouci se štěstím hradecký blok a tak nakonec s trochou štěstí putovaly nečekané 2 body do Hronova.

TJ Slavia Hradec Králové – VK Hronov 2:3 (19,-17,22,-21,-13)

1. liga – ženy @ sobota 28. 9. 2018

Do odvety však bohužel nemohla nastoupit nemocná P. Ševců a K. Hnízdilová. K dispozici měl tak trenér Ševců pouze 6 hráček a na střídání druhou nahrávačku Hořínkovou (nová posila z Liberce). Libero Macková se tak musela přesunout na post univerzálky a Vítová musela setrvat na pro sebe netypickém blokařském postu, který okupovala od čtvrté sady prvního utkání. Přesto Hronov nezačal špatně, ale dlouhé série havárií na příjmu jej nakonec v první sadě dle očekávání zlomily. V druhém setu se vše znovu obrátilo na ruby a po servisové eskapádě kapitánky Kukrálové soupeř zcela kapituloval. Úvod třetího dějství se hrál podle stejných not a hronovská děvčata si vypracovala slibný náskok (3:10). Ten se ale po chybách jak v útoku tak i tradičně na přihrávce rozplynul. Nejen to, ale hradecký nápor pokračoval v neztenčené intenzitě a skóre se hrozivě přehouplo na druhou stranu. Hronovačky sice nekapitulovaly a srovnaly krok, nicméně problémy v útoku znamenaly koncovkový pád. V čtvrté sadě se hrálo naprosto vyrovnaně, aby v závěru přece jen Hronovačky vstaly z „popela“ a postupně si na své konto připsaly několikabodový náskok, který přes mírné problémy dovedly k dalšímu nečekanému bodu a rozhodujícímu tie-breaku. V něm byl do změny stran vpředu Hronov (6:8), ale po sérii chyb se do vedení dostaly Slávistky (9:8). Titěrný náskok jim vzhledem k nefungujícímu servisu hostí zůstal až do stavu 13:12. Poté však úspěšný útok znamenal vyrovnání a následně kapitánka Kukrálová prokázala znovu pevné nervy a zatlačila na soupeřovu přihrávku, čehož využila dvěma skvělými útoky do ostré diagonály výborně hrající opora Ševců a další bod tak zaplul do hronovské kapsy. Děvčata zaslouží velkou pochvalu za statečné výkony a to především v okleštěné sestavě v odvetě. Vynikající výkon podaly obě smečařky Hejzlarová a tradičně Ševců.